Ona tu jest i tańczy dla mnie czyli darmowa terapia śmiechem

„Jak ja lubię się śmiać…to takie ciekawe doświadczenie.” Król Julian

Śmiech to zdrowie. Tak nam powtarzają od najmłodszych lat. To oklepany tekst. A ja wam mówię – to ma sens i to duży. Śmiech to osobista terapia antystresowa. A od innych leczniczych terapii różni się przede wszystkim tym, że…jest darmowa. Za darmo nie umarło. Żyje. I to w twoim własnym uśmiechu. Uśmiech to droga do budowania własnej wartości. Uśmiechaj się, a ludzie zaczną cię dostrzegać. Nie chce ci się śmiać? Znajdź sposób. Wystarczy włożyć ołówek w usta, aby pobudzić do działania mięśnie odpowiadające za uśmiech. Gdy zmotywujesz mięśnie, reszta pójdzie gładko.

Aby poprawić sobie humor, wystarczy niewiele. Śmieszny żart, komedia obejrzana w kinie, książka, wieczór z przyjaciółmi. Bo w śmiechu chodzi o śmianie. Nie jest ważne z czego. Najlepiej z rzeczy zupełnie nielogicznych, niepotrzebnych, pokręconych. Bo śmiech nie jest napuszony, elegancki i nieosiągalny. Śmiech jest naturalny, nie różnicuje, nie kosztuje, jest po prostu wolny.

Gdy masz problemy, to wcale nie tak łatwo się śmiać…Może spróbuj na początek delikatnie, powoli uśmiechać się, aby zacząć znowu czuć, jak smakuje życie. Myślenie o problemach nie rozwiąże ich. A odrobina uśmiechu może sprawić, że wstaniesz i zabierzesz się do pracy – bo znowu ci się zachce. Tylko działaniem masz szanse rozwiązać to, co wcześniej przekreśliłeś i spisałeś na straty.

Jak znaleźć coś, co poprawi humor?

Poszukajmy razem…

Co mnie ostatnio rozśmieszyło do łez? W kinie zobaczyłam jedną z reklam Play. Znalazłam ją dla was na youtube. Mnie rozśmiesza, może i was zmotywuje do uśmiechu…Czesław i Play….zobaczcie: 46 sekund (Źródło: youtube.com).

A co WAS rozbawia? Podzielcie się  waszymi pomysłami…

Zapraszam serdecznie do zapisania się na newsletter i komentowania. Dziękuję z góry!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Podziel się!
Facebook Twitter Pinterest Plusone Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>