Daj się ponieść fali życia czyli jak być odważnym

„Rutyna czyni życie bezpiecznym. Odwaga czyni je spełnionym. Daj się ponieść fali życia.” Freelia.pl

Jeżeli siedzisz teraz przed komputerem i zastanawiasz się, dlaczego twoje życie jest takie nieatrakcyjne, dlaczego nie jesteś bogaty, dlaczego inni mają lepiej, to znaczy że utknąłeś w świecie rutyny. Dostałeś się na studia? Skończyłeś szkołę? Zarabiasz przyzwoite pieniądze? Masz mieszkanie w bloku? Bliską osobę pod ręką?

Zbudowałeś sobie swoją strefę komfortu. Miejsce, które utrzymuje Cię w błogim przekonaniu, że jesteś szczęśliwy. Miejsce, dzięki któremu czujesz się bezpiecznie. A jednak coś jest nie tak. Gdy spojrzysz na siebie z góry okaże się, że nie tego chciałeś. Co prawda skończyłeś studia, ale tylko dlatego, że akurat nie dostałeś się na inne. Raz nie wyszło – po co próbować dalej? No i nie próbowałeś. Bierzesz pod lupę swoje mieszkanie…Tłumaczysz sobie…może to tylko kawalerka, dwa czy trzy pokoje w bloku, ale moje własne. Wiem, że marzę o kawałku trawnika, ale cóż takie jest życie. Trzeba iść na ustępstwa i tak mam więcej niż inni. Myślisz o swojej pracy…nawet dobrze mi płacą, gdzie indziej mogłoby tak nie być…Mogę utrzymać siebie, moją rodzinę. Jednak w głębi duszy wiesz, że chcesz czegoś więcej.

Aby to osiągnąć musisz być odważny. Nie spełnia się marzeń siedząc w domu przed komputerem pod ciepłym kocem. Trzeba wyjść ze swojej strefy komfortu. Odwaga nie polega na tym, że rzuca się wszystko i zaczyna od nowa. Chociaż można:) Warto jednak rozsądnie podejść do sprawy. Gdy połączysz rozwagę i odwagę, osiągniesz sukces. Jak to zrobić?

Wykorzystaj mój OPZ czyli Osobisty Plan Zmiany:

  1. Zapytaj samego siebie, czego chcesz w życiu. Spisz to. Jeżeli tylko o czymś myślisz, szybko zapominasz o koncepcji. Rzeczy spisane zaczynają przyjmować realny kształt.
  2. Sprawdź, czy możesz osiągnąć swój cel? Jeżeli chciałbyś zostać adwokatem, a nigdy nie studiowałeś. Może być problem ;-) Czy twój cel jest zatem realistyczny?
  3. Przeanalizuj, w jaki sposób i jak szybko możesz osiągnąć cel? Jeżeli nie potrafisz sam odpowiedzieć na te pytania, czytaj, poszukuj, konsultuj z innymi, badaj. Internet daje dużo możliwości.
  4. Zastanów się, ile możesz stracić? Jeżeli pracujesz na coś całe życie musisz sprawdzić, ile możesz stracić. Jak już to policzysz zastanów się, czy jesteś na to gotowy? Czy możesz żyć bez udogodnień, kina, teatru, podróży przez okres wdrożenia zmiany. Jeżeli jesteś gotowy, zacznij działać ;-) Jeżeli nie…
  5. Sprawdź, ile możesz zyskać zmieniając swoje życie. Lista pozytywnych aspektów zmiany działa przekonująco.
  6. Porównaj zyski i straty. Jeżeli zyski będą większe, działaj ;-) Jeżeli straty…
  7. Zapytaj siebie, czy do końca życia chcesz żyć po staremu…Jeżeli przyjąć, że średnia wieku jeśli jesteś mężczyzną wynosi 72,4, a jeśli kobietą 80,9…to zostało ci jeszcze…No właśnie…ile lat w twojej strefie komfortu?
  8. Na koniec zadaj sobie pytanie…Ile czasu jestem jeszcze w stanie żyć udając szczęście?

Czas płynie nieubłaganie. Nawet jeżeli twój cel nie przyniesie zadowalającego rezultatu możesz szukać następnego. Im wcześniej się zajmiesz realizacją, tym więcej czasu zostanie ci na kolejne marzenia. Nic straconego. Życie jest krótkie tylko dla tych, którzy się nim nudzą. Kiedy nie potrafisz rozróżnić jednego dnia od drugiego, jesteś rutyniarzem. Człowiekiem, który za 20, 30, 40 lat powie…chciałbym mieć znów te 20 lat i mieć szansę coś w życiu osiągnąć.

Bądź odważny. Nie trać czasu.

Zapraszam serdecznie do zapisania się na newsletter i komentowania. Dziękuję z góry!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Podziel się!
Facebook Twitter Pinterest Plusone Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>