„Bóg zjawia się incognito” L. Gounell: życie to nie teoria.

Od kilku dni walczę z książką, do przeczytania której, siadam kolejny raz. Początkowo wydała mi się dość banalna i bezmyślnie przeczytałam prawie 300 stron, szukając akcji jak z Bonda. Młody mężczyzna chce skończyć swoje życie i popełnić samobójstwo. Przypadkowe spotkanie nadaje jego życiu nowy sens. W książce odkryłam kilka mądrych myśli. Pewnie w tej chwili większość z was stwierdziła, że nie warto czytać książki dla kilku zdań, ale tę zapewniam was – warto. Już od jakiegoś czasu wierzę w ogromną siłę prostoty. Kocham jej moc sprawczą. W „Bóg zjawia się incognito” L. Gounella znalazłam taką właśnie prostą i fajną instrukcję bycia sobą w swoim życiu. Czujesz się więźniem własnego wizerunku? Zobacz, co zaserwuje ci autor.
Taka mała próbka na początek…
„Życie to nie teoria. Wierzę tylko w efekty doświadczeń, które przeżyło się w rzeczywistości. Tylko prawdziwe doświadczenia mogą zmienić człowieka. Wszystko inne to czcza gadanina albo intelektualna masturbacja”. Dla mnie te słowa są jak przebudzenie z bardzo długiego snu. Gadaniem życia nie przeżyję. Teorią też nie. Chcę czegoś, to muszę poczuć, doświadczyć, a nie gdybać…Gdybym założyła swój biznes to…, gdybym zaczęła pomagać innym to…, gdybym zainteresowała się sprawami społecznymi to tamto…tralala…Ciągle tkwię w miejscu swojej pracy, życia, siebie, swoich granic, lenistwa, obojętności, zastoju, przyzwyczajeń. Twierdzę, że się rozwijam, ale moje marzenia stoją w miejscu, a życie przebiega obok. Świętuję kolejne rozpoczynające się lata. Nie zmieniam się.
Brak zmian skazuje mnie na śmierć z przedawkowania… siebie samego w wieku późnej starości z wyrzutem sumienia…że mogło być tak pięknie.
Powieści Bóg zjawia się incognito
Zapraszam serdecznie do zapisania się na newsletter i komentowania. Dziękuję z góry!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Podziel się!
Facebook Twitter Pinterest Plusone Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>