2 dni do wolności: Moda na nowe piękno czyli kompleks – moja tajna broń.

„Nie is­tnieje coś ta­kiego jak dos­ko­nałość. Świat nie jest dos­ko­nały. I dla­tego jest piękny.” Hiromu Arakawa

Jeżeli nawet jesteś pesymistą, musisz przyznać, że tak ogólnie patrząc, to świat jest piękny. Nad tobą rozpościera się nieskończona przestrzeń nieba, świeci słońce, leniwie poruszają się chmury…i nawet zimową porą wiesz, że słońce tam gdzieś jest…ukryte za szarością zimowego nieba, ale jest i czeka, aby zaświecić i umilić ci życie. Rozejrzyj się… zobacz lasy, jeziora, góry, morza…To co stworzyła natura często nas zachwyca. Zapiera dech. W takich chwilach zapominamy, że świat potrafi też przerażać…Gdzieś pomiędzy tym pięknem, możemy natknąć się na sterty śmieci, biedę, zniszczenie. Ale mimo tego…świat nadal jest wspaniały.

Tak też jest z nami. Mimo niedoskonałości, jesteśmy wartościowi. Jesteśmy najmądrzejszymi stworzeniami na ziemi. Jesteśmy inteligentni, potrafimy funkcjonować w świecie i przystosowywać się do zachodzących w nim zmian, jak żadne inne stworzenie. Każdy z nas ma bogate wnętrze, pełne myśli, spostrzeżeń, poglądów. Każdy z nas jest na swój sposób kreatywny. Każdy z nas jest inny. Ta różnorodność powoduje, że dopełniamy świat, że świat nie jest nudny. Dzięki nam. Każdy z nas wygląda inaczej, daje światu inne geny. Mieszamy się, tworząc jeszcze większą różnorodność. Gdyby każdy był tak samo inteligentny, tak samo piękny i wspaniały, świat byłby monotonny i bezbarwny. Piękno zawsze w pewnym momencie staje się neutralne. Przestaje być piękne. Na tym polega moda – zmiana nas porusza, zadziwia. Ale gdy, każdy ma już ten ciuch, tę sukienkę, zaczyna się jednorodność i przychodzi czas na coś nowego. Przyzwyczajmy się do tego, że inność jest modna, inność daje poczucie indywidualizmu, inność jest fajna. I jeżeli masz coś, co według ciebie jest kompleksem, zamień to na swoją mocną stronę. To coś nie pozwoli ci nigdy zginąć w tłumie. Pozwoli ci się wybić, kiedy moda na piękno jednego rodzaju urody – przeminie. Możesz denerwować się swoim kompleksem, nie lubić go, użalać się lub zrobić z niego swoją sekretną broń. Jestem inny, jestem oryginalny, nie do podrobienia. Świat jest piękny. Ja też.

Zapraszam serdecznie do zapisania się na newsletter i komentowania. Dziękuję z góry!

świat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Podziel się!
Facebook Twitter Pinterest Plusone Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>